Aktualności

Wybory Księcia/Księżnej Księstwa Brzeskiego 2018/2019!

OFICJALNE WYNIKI

W dniu 02.05.2018 komisja wyborcza w składzie: Piotr Mrówka i Daria Kiwacz, po przeliczeniu wszystkich głosów (oddanych stacjonarnie i internetowo) ogłosiła następujące wyniki. W dniach głosowania na Księżną lub Księcia Księstwa Brzeskiego 2018/2019 oddano w sumie 440 głosów (100%) z czego:

1. 139 głosów (31,59%) oddano na Urszulę Nowak
2. 201 głosów (45,68%) oddano na Donatę Przybysz
3. 100 głosów (22,73%) oddano na Roberta Solskiego

Niniejszym Księżną Księstwa Brzeskiego na kadencję 2018/2019 została Donata Przybysz. Niech żyje księżna!


W dniu 25.04.2018 minął termin zgłoszeń dla kandydatów i kandydatek na stanowisko Księcia/Księżnej Księstwa Brzeskiego 2018/2019.

W tym roku o tytuł Księcia/Księżnej powalczy trójka kandydatów:
1. ULA NOWAK
2. DONATA PRZYBYSZ
3. ROBERT SOLSKI

Sylwetki kandydatów poniżej.

Kiedy odbędzie się głosowanie?
-> Głosowanie online (nowość) – 26.04 (od g.15:00) do 02.05 (do godz. 10:00) – link do głosowania online dostępny będzie tutaj. WYBORY ONLINE ZAKOŃCZONE.
-> Głosowanie tradycyjne – Stadion Miejski 02.05.2018 w godz. 16:00-18:00
Kiedy ogłoszone zostaną wyniki wyborów?
-> Wyniki wyborów ogłoszone zostaną 02.05.2018 ok. godz. 18:30 na scenie głównej Dni Księstwa Brzeskiego 2018, tj. na terenie Stadionu Miejskiego w Brzegu.

JAK ZAGŁOSOWAĆ ONLINE? 

>>>GŁOSOWANIE ONLINE DOSTĘPNE TUTAJ<<< WYBORY ONLINE ZAKOŃCZONE

Po wejściu w ten link, należy zalogować się do swojego konta Google (postępuj zgodnie z instrukcjami. Jeśli nie posiadasz konta w Google utworzenie go jest bezpłatne i zajmie Ci około 3 minut. Po zagłosowaniu konto można równie łatwo i szybko usunąć – postępuj zgodnie z komendami na ekranie).

Jeśli się zalogowałeś to musisz wykonać 3 proste kroki:
Krok 1 – Podaj swój adres e-mail w odpowiednim miejscu w formularzu, następnie zjedź w dół.
Krok 2 – Wybierz jednego z trzech kandydatów klikając w pole obok nazwiska.
Krok 3 – Potwierdź swój wybór  klikając w przycisk „Prześlij” lub „Submit”.
Kroki oznaczono na obrazkowej instrukcji głosowania – przykładowym formularzu, który dostępny jest tutaj i na obrazku obok.

PAMIĘTAJ, ŻE MOŻESZ ODDAĆ TYLKO 1 GŁOS. Wszystkie głosy będą weryfikowane.

PONIŻEJ PREZENTACJA KANDYDATÓW NA KSIĘCIA KSIĘŻNĄ/KSIĘSTWA BRZESKIEGO 2018/2019 (w kolejności alfabetycznej – w zakładkach).

Kandydaci 2018/2019:

ULA NOWAK

DONATA PRZYBYSZ

ROBERT SOLSKI

Kliknij zakładkę z imieniem i nazwiskiem i zapoznaj się z sylwetkami kandydatów.

KANDYDATKA NA KSIĘŻNĄ KSIĘSTWA BRZESKIEGO 2018/2019

ULA NOWAK

Stan cywilny: Młoda mężatka (bezdzietna, bez pretendenta do tronu)

O sobie: Ze skromności napiszę o sobie w 3 osobie: urodzona lublinianka, która, by studiować wymarzoną biotechnologię na UJ, w wieku 19 lat przeprowadziła się na studia do Krakowa. Tam pomiędzy pipetą, a  próbówką zakochała się w swoim krakowskim-od-urodzenia mężu (a tak naprawdę stało się to na murku na krakowskim kazimierzu przed lekcją tańca izraelskiego, ale jednak pipeta i próbówka dodają wydarzeniom większego pazura).

Z miłości do różnorodności znalazła pracę w Brzegu (jadąc na rozmowę kwalifikacyjną była przekonana, że to gdzieś między Suwałkami, a Bakałarzewem), a jako piewca łatwości życia (którą ocenia przez odległość domostwa od najbliższej Biedronki) entuzjastycznie zjechała tutaj z prawie-całym majątkiem i prawie-mężem.

Od dwóch lat nic się nie zmieniło – nadal mieszka blisko Biedronki i zachwyca się kompaktowością miasta (20 minut z jednego końca miasta na drugie – w Krakowie w 20 minut obeszłaby blok!). Nigdy nie jechała komunikacją miejską w Brzegu, choć znajduje się to na 27 miejscu jej bucket listy. Kolejnym punktem (28) jest ustawienie się w piątkowy poranek w kolejce do rolnika po włoszczyznę (enigmatyczna kolejka rodem z PRL pomiędzy ul. Porazińskiej, a Brzechwy). Wtedy dopiero poczuje się Brzeżanką na 100%!

Zainteresowania: Za szerokie! Blogerka i samozwańcza influencerka (www.ulanowak.pl) promująca science (tak! W wersji anglojęzycznej, bo  „nauka” to nie to samo ;)), języki (angielski, hiszpański, niemiecki, włoski, eehhh, gdyby doba miała 48h, to nauczyłabym się jeszcze rosyjskiego i niderlandzkiego ;)), psychologia.

Hobby: Słuchanie podcastów (kto nie wie co to, niech koniecznie sprawdzi!), zdobywanie kolejnych certyfikatów w kursach internetowych (od cerowania skarpet po wykonywanie operacji na otwartym sercu w epicentrum szalejącej zamieci śnieżnej w Himalajach), granie w gry planszowe, oglądanie amerykańskich seriali z obcojęzycznym dubbingiem (nie zna życia ten, kto nie słyszał jak Jane Fonda peoruje na ekranie po hiszpańsku z południowoamerykańskim akcentem – miód na moje uszy!). Ponadto – przegrywanie w corocznej grze miejskiej w Brzegu.

Ulubiona muzyka/zespoły/filmy: The Baseballs, Elvis Presley, Wielki Gatsby. Nie ma pytania o książki? Ponadprogramowo dopiszę więc: „Wielki Gatsby” i „Buszujący w zbożu”.

Ulubiona potrawa/potrawy: Sałatka z ogórków kiszonych i cebuli! Od kiedy dobiłam do Brzegu (ta gra słów zawsze mnie bawi), jest to też słynna brzeska chałwa w łomie. Ta istna chmura w gębie i strzelające fajerwerki musi być produkowana z futerka puchatych króliczków i włosia z ogona jednorożca! Przez pierwsze pół roku zamieszkiwania Brzegu odkryłam 100 sposobów na chałwę – w tym na słono, z makaronem, w roladkach mięsnych i sałatkach wegańskich.

Ulubione miejsce w Brzegu: Tylko jedno? Park Wolności, bo „wolność kocham i rozumiem”! Przepiękna Biblioteka główna przy ul. J. Pawła II. Niezmiennie intryguje mnie również punkt obrotu drobiem na wyspie. Nadal nie wiem co się tam właściwie wyrabia…

Najbardziej w Brzegu lubię: Ludzi i ich entuzjazm – tylu czadowych imprez kulturalnych/ na mieszkańca nie ma w żadnym dużym mieście ;). Gra miejska co roku dostarcza mi więcej emocji niż promocja -49% w drogerii, czerwcowe przeniesienie Argentyny do Brzegu to dla mnie nadal coś pomiędzy bajką,  a baśnią, a sztukę „Oddział Zamknięty” moja „ęą” warszawska friendsiara oceniła na: „To kosztowało 5 zł?! Dałabym co najmniej 30!”. Brzeżanie, jesteście super!  Po kilku miesiącach od przeprowadzki przejęłam „liderowanie” brzeskiej kawiarence językowej i jestem zachwycona wytrwałością i otwartością ludzi. Zawód, wiek, płeć, to wszystko nie ma znaczenia, póki ludzie są dla siebie życzliwi :). Poza tym uwielbiam brzesko-ułańską fantazję. Od kiedy spacerując ulicami dojrzałam kozę pasącą się na schodach jednego z przyparkowych domostw, to bez dwóch zdań uważam, że powinniśmy przejąć od Lublina reklamowe hasło: „Brzeg miastem inspiracji!”.

Jako Księżna Księstwa Brzeskiego chciałbym: Godnie promować miasto na arenie międzymiastowej (mam rodzinno-przyjacielskie dojścia w Krakowie, Lublinie i Warszawie – same duże aglomeracje!), wykorzystywać wrodzony urok osobisty i zdolności improwizacyjne, wydać książkę kucharską z przepisami z chałwy.

KANDYDATKA NA KSIĘŻNĄ KSIĘSTWA BRZESKIEGO 2018/2019

DONATA PRZYBYSZ

Stan cywilny: panna w konkubinacie 😉

O sobie: Otwarta i komunikatywna, pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

Zainteresowania: Książki, muzyka rockowa, filmy, planszówki.

Hobby: Moim największym hobby jest czytanie książek.

Ulubiona muzyka/zespoły/filmy: Gatunek muzyczny: rock. Ulubione zespoły, m.in.: Coma, Happysad, Coldplay, Three Days Grace, Linkin Park etc.
Filmy: Harry Potter, Nietykalni, Służące, Labirynt Fauna.

Ulubiona potrawa/potrawy: Niezmiennie i mało oryginalnie – pierogi ruskie! 😉

Ulubione miejsce w Brzegu: Uwielbiam brzeskie parki, a najbardziej Park Wolności.

Najbardziej w Brzegu lubię: Kameralność, zieleń, która sprzyja spacerom z moim psem Tytusem oraz nasze renesansowe perełki – Ratusz i Zamek Piastów Śląskich (mamy się czym chwalić!).

Jako Księżna Księstwa Brzeskiego chciałbym: Rzetelnie wypełniać powierzone obowiązki oraz godnie reprezentować nasze miasto i jego
mieszkańców. Mam nadzieję, że udało mi się to podczas poprzedniej kadencji i z powodzeniem będę mogła realizować kolejne zadania.

KANDYDAT NA STANOWISKO KSIĘCIA KSIĘSTWA BRZESKIEGO 2018/2019

ROBERT SOLSKI

Stan cywilny: kawaler

O sobie: Jestem maturzystą o pogodnym charakterze, który łatwo nawiązuje kontakty z innymi ludźmi. Wystąpienia publiczne nie są dla mnie nowością – należę do grupy Teatru Dnia Niepowszedniego, która sezonowo wystawia przed publicznością przeróżne spektakle. Jestem osobą optymistyczną, która zaraża
swoją pozytywną energią wszystkich dookoła!

Zainteresowania: Interesuję się szeroko pojętą kulturą – kinematografią, teatrem czy literaturą, ale także i geografią, która zdaję na maturze jako przedmiot rozszerzony. Sam także jestem twórcą i amatorskim, piszącym do szuflady pisarzem.

Hobby: W wolnym czasie czytam książki i chodzę do kina, ewentualnie przesiaduję na Netfliksie. Jestem na bieżąco ze wszelkimi filmowymi nowościami. Lubię też spędzać czas ze znajomymi, a gdy pogoda nie dopisuje – pisać. Obecnie pracuję nad nowym, dłuższym opowiadaniem.

Ulubiona muzyka/zespoły/filmy: Słucham muzykę pop, indie rock, EDM i muzykę filmową. Moje ulubione zespoły i wykonawcy to Lady Gaga, Of Monsters and Men, Paramore, Martin Garrix, Natalia Nykiel i wiele, wiele więcej. Moje ulubione filmy obecnie to za to „Piknik pod wiszącą skałą”, „Księżniczka Kaguya”, „La La Land”, „Tamte dni, tamte noce” oraz „Blade Runner 2049”.

Ulubiona potrawa/potrawy: Nie będę oryginalny – pierogi i pizza, zwłaszcza ta z brzeskiego „Avocado”!

Ulubione miejsce w Brzegu: Prosty wybór – Herbaciarnia, znana szerzej jako Herbaciarnia – niezależny ośrodek kultury. Klimat herbaciarni jest po prostu nie do podrobienia, są tam zdecydowanie najlepsze w Brzegu imprezy (Qbasówki) i można się tam spotkać z każdego powodu – czy to na długą dyskusję, czy po prostu na dobrą herbatę.

Najbardziej w Brzegu lubię: Małomiasteczkową atmosferę i ciszę – nigdy nie ma tłumów czy zgiełku i wszędzie można dostać się bezstresowo. Jestem też fanem społeczności, która jest gotowa pomóc wszystkim swoim członkom od ręki. Widać to podczas wielu akcji integrujących mieszkańców, jak na przykład ogłoszenia w Internecie na temat zaginionych psów.

Jako Książę/Księżna Księstwa Brzeskiego chciałbym: Przywdziać koronę i integrować mieszkańców podczas wspólnych zabaw!

INFORMACJE OGÓLNE/ARCHIWUM


Do kiedy przyjmowane są zgłoszenia?
-> do 25.04.2018
Jak zgłosić swoją kandydaturę? 
-> Należy do 25.04.18 wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy – metrykę kandydata, dostępny tutaj: .doc lub .pdf na adres mailowy dniksiestwabrzeskiego@gmail.com lub pocztą na adres BCK: ul. Mleczna 5, 49-300 Brzeg.
Kiedy odbędzie się głosowanie?
-> Głosowanie online (nowość) – 26.04 (od g.15:00) do 02.05 (do godz. 10:00) – link do głosowania online dostępny będzie tutaj
-> Głosowanie tradycyjne – Stadion Miejski 02.05.2018 w godz. 16:00-18:00
Kiedy ogłoszone zostaną wyniki wyborów?
-> Wyniki wyborów ogłoszone zostaną 02.05.2018 ok. godz. 18:30 na scenie głównej Dni Księstwa Brzeskiego 2018, tj. na terenie Stadionu Miejskiego w Brzegu.

Więcej szczegółów znaleźć można poniżej.


Informacje dotyczące wyboru Księżnej/ Księcia 2018

Od czterech lat w czasie Dni Księstwa Brzeskiego wybieramy Księcia lub Księżną Księstwa Brzeskiego. W tym roku będzie podobnie – już niebawem wybierzemy księcia lub księżną na piątą kadencję!

Trwa nabór zgłoszeń kandydatów na stanowisko księcia/księżnej kadencji 2018/2019.

Do obowiązków Księżnej – Księcia należeć będzie:
– godne reprezentowanie Księstwa Brzeskiego,
– uczestniczenie w wybranych wydarzeniach, spotkaniach na terenie Księstwa,
– przyjmowanie na audiencjach dworzan, mieszkańców i turystów w terminach określonych przez Zespół organizacyjny.

Kandydat na funkcję Księżnej lub Księcia musi spełnić takie warunki jak:
– mieć ukończone 18 lat,
– musi być mieszkańcem naszego miasta (lub też osobą działająca na rzecz Brzegu i jego mieszkańców),
– posiadać umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów z dworzanami i turystami,
– musi być dyspozycyjny,
– mile widziane są też takie cechy jak: ładny charakter pisma i brak tremy przed publicznymi wystąpieniami.

NOWOŚĆ!

W tym roku, w związku z piątą edycją wyborów na księcia/księżną Księstwa Brzeskiego znosimy jednokadencyjność! Od tego roku każdy z władców Księstwa Brzeskiego będzie mógł zasiadać na książęcym tronie przez kilka kadencji! Czy obecnie panująca księżna Donata powalczy o tron i kolejną kadencję? Dowiemy się już niebawem.

Nabór kandydatów na Księżną – Księcia Księstwa Brzeskiego prowadzi Zespół Organizacyjny. Aby się zgłosić wystarczy przesłać swoje imię i nazwisko, nr telefonu, adres e-mail oraz zdjęcie, na adres: dniksiestwabrzeskiego@gmail.com lub pocztą na adres BCK (ul. Mleczna 5, 49-300 Brzeg) do dnia 25 kwietnia 2018 r. Należy także uzupełnić i przesłać wypełnioną metrykę księcia/księżnej. Szczegóły na stronie: www.bck-brzeg.pl.

WYBORY – JAK GŁOSOWAĆ?

Nowość! Oprócz tradycyjnego sposobu głosowania – stacjonarnego, tradycyjnego umożliwiamy głosowanie internetowe!

  1. Głosowanie online: Głosy na kandydatów oddawać będzie można za pośrednictwem portalu survio.com. (AKTUALIZACJA Z DN. 26.04 – Z UWAGI NA OGRANICZENIA W LICZBIE GŁOSUJĄCYCH I BŁĄD TECHNICZNY WYBORY ONLINE PRZEPROWADZONE ZOSTANĄ POPRZEZ PLATFORMĘ GOOGLE – TUTAJ). Głosowanie online staruje w dniu 26.04.2018 o godz. 15:00 i potrwa do 02.05.2018 do godziny 10:00. Ankietę wypełnić można jeden raz z jednego urządzenia mobilnego. Instrukcja jak głosować zostanie opublikowana na stronie www.bck-brzeg.pl w dniu rozpoczęcia głosowania. Jedna osoba może oddać jeden głos w głosowaniu internetowym.
  2. Głosowanie tradycyjne. Głosy oddawać będzie można w oznaczonym punkcie na Stadionie Miejskim w dniu 02.05.2018 w godz. 16:00-18:00 na udostępnionych kartach do głosowania. Każda osoba może oddać jeden głos tradycyjny.

Głosy internetowe i oddane tradycyjnie zostaną zsumowane przez komisję w dniu 02.05.2018, a wyniki ogłoszone zostaną tego samego dnia około 18:30.

Funkcja Księżnej – Księcia ma charakter reprezentacyjny i odbywa się bez wynagrodzenia.
Już 2. maja ogłosimy kto zasiądzie na książęcym tronie i czy ktoś pokona w wyborach obecnie panującą księżną Donatę Przybysz. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Serdecznie zapraszamy!!!

Pliki do pobrania: 

Informacje dotyczące wyboru Księżnej/ Księcia 2018 – format .doc
Informacje dotyczące wyboru Księżnej/ Księcia 2018 – format .pdf 
Formularz zgłoszeniowy – metryka kandydata – format .doc
Formularz zgłoszeniowy – metryka kandydata – format .pdf