Orkiestra

Orkiestra Symfoniczna im. Księcia Jerzego II Piasta

Orkiestra Symfoniczna im. Księcia Jerzego II Piasta powstała w maju 2013 roku z inicjatywy Brzeskiego Centrum Kultury. W skład zespołu wchodzą studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W dorobku artystycznym orkiestry możemy znaleźć takie dzieła jak: IX Symfonia A. Dvoraka, Requiem W. A. Mozarta i inne. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest Marek Kudra, student Dyrygentury oraz Chóralistyki Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

DSC_6123Marek Kudra – Urodził się w 1991 roku w Brzegu. Gry na gitarze uczył się w PSM I st. w Brzegu w klasie Bartłomieja Helwinga a następnie w PSM II st. we Wrocławiu w klasie śpiewu prof. Piotra Łykowskiego.

Ukończył studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej w klasie dyrygowania prof. Jolanty Szybalskiej-Matczak. W roku 2013 rozpoczął studia na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki oraz Muzykoterapii w klasie dyrygentury prof. Alana Urbanka.

Debiutował z Wielkim Chórem i Orkiestrą ProLife w roku 2012, serią koncertów z Jutrznią za Nienarodzonych autorstwa Pawła Bębenka. W maju 2013 roku poprowadził koncert z 9 Symfonią A. Dvoraka. Na co dzień organista Parafii Garnizonowej w Brzegu oraz nauczyciel chóru w II LO w Brzegu.

Aktualności zobacz więcej

[23.09.2017] Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych – trwa nabór zgłoszeń
Brzeskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w: I Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych – Brzeg 2017 data wydarzenia: 23. września 2017 r. Scena plenerowa - Plac Polonii Amerykańskiej...
[20.05.2017] „Księżniczka czardasza” w wyk. artystów Teatru Muzycznego Arte Creatura
Arte Creatura Teatr Muzyczny serdecznie zaprasza na operetkę, pt.: „Księżniczka czardasza” E. Kálmána Sobota, 20.05.2017, godz. 18:00 Duża Scena Brzeskiego Centrum...

Galerie zdjęćzobacz więcej