Projekt „Rozśpiewane dzieciaki”

PROJEKT „ROZŚPIEWANE DZIECIAKI” BRZESKIEGO CENTRUM KULTURY

O PROJEKCIE: 

„Rozśpiewane dzieciaki” to projekt edukacyjny brzeskiej Książęcej Orkiestry Symfonicznej i BCK.

Od września realizowane są zajęcia w ramach nowego projektu edukacyjnego, którego pomysłodawcą jest Marek Kudra – dyrygent Książęcej Orkiestry Symfonicznej z Brzegu działającej przy BCK. W jego ramach uczniowie brzeskich szkół mają okazję pogłębiania swoich zainteresowań i umiejętności muzycznych i finalnie – występu z Orkiestrą.

Do projektu zaproszono brzeskie szkoły i ich uczniów. Obecnie w projekcie uczestniczą szkoły: PSP nr 3 w Brzegu, PSP nr 5 w Brzegu, PSP nr 6 w Brzegu, PSP nr 8 w Brzegu oraz I LO w Brzegu.

Ideą akcji „Rozśpiewane dzieciaki” jest realizacja dwóch dodatkowych godzin zajęć muzycznych tygodniowo w szkołach i przygotowanie materiału muzycznego, który finalnie zostanie wykonany przez Książęcą Orkiestrę Symfoniczną i uczniów. BCK zapewnia szkołom aranżancje muzyczne, nuty i akompaniamenty fortepianowe. BCK przewidziało także wynagrodzenia dla nauczycieli prowadzących dodatkowe zajęcia muzyczne w ramach projektu. W I semestrze uczniowie pracować będą pod okiem nauczycieli. Od marca 2020 r. próby prowadzone będą z nauczycielami i dyrygentem Markiem Kudrą.

Koncert finałowy przewidziano 03.05.2020 i uczestnicy projektu – wspólnie z orkiestrą wykonają piosenki z disneyowskich bajek.

INFORMACJE DLA RODZICÓW UCZNIÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W PROJEKCIE:

  1. Dzieci biorące udział w zajęciach w ramach projektu „Rozśpiewane dzieciaki” uczestniczą w nich bezpłatnie.
  2. Z uwagi na wysokie koszty realizacji projektu prosimy rodziców o zapewnienie 100% frekwencji dzieci na zajęciach, próbach i koncercie finałowych.
  3. Rodzice dzieci uczestniczących w projekcie zobowiązani są do złożenia u nauczycieli prowadzących zajęcia kwestionariuszy uczestnika i informacji RODO – do pobrania w dziale „Pliki do pobrania”.
  4. Pełne założenia programowe i regulamin zawiera plik, pn. „Regulamin – założenia programowe” – do pobrania w dziale „Pliki do pobrania”.
  5. Wykaz nauczycieli prowadzących zajęcia w imieniu BCK w ramach projektu:
  • PSP nr 3 w Brzegu – mgr Marta Grzesiak-Topeczko i mgr Ewa Piekarczyk
  • PSP nr 5 w Brzegu i Państwowa Szkoła Muzyczna w Brzegu – mgr Monika Kudra
  • PSP nr 6 w Brzegu – mgr Honorata Rodobolska
  • PSP nr 8 w Brzegu – mgr Dorota Wojciechowska
  • I LO w Brzegu – mgr Lidia Berghausen

Wszelkie informacje dodatkowe udzielane są pod adresem e-mail: imprezy.bck@gmail.com

Galerie zdjęćzobacz więcej