Letnie Kino Plenerowe

LETNIE KINO PLENEROWE

Brzeskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza do udziału w plenerowych pokazach filmowych, które odbywać się będą w ramach akcji „Kulturalne Wakacje 2019” na terenie Amfiteatru Miejskiego w Brzegu. Poniżej repertuar. Wstęp na seanse jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. W zakładkach z opisami filmów wpisano ograniczenia wiekowe – prosimy o ich stosowanie. Dla wygody widzów udostępniamy bezpłatnie leżaki oraz kocyki, ale ich liczba jest ograniczona – zachęcamy do zabierania swoich koców. W przypadku niesprzyjającej aury – w tym zwłaszcza opadów deszczu lub silnego wiatru – seans może zostać odwołany – o czym będziemy informować w odrębnych komunikatach.

WAKACYJNE KINO PLENEROWE
Repertuar – Amfiteatr Miejski w Brzegu: 

Za nami seanse:
Sobota (06.07.19) – g. 21:30 – „ZIMNA WOJNA” 

Kolejne seanse:

Sobota (13.07.19) – g. 21:30 – „BOHEMIAN RHAPSODY”
Sobota (20.07.19) – g. 21:30 – „KRÓL ROZRYWKI”
Sobota (27.07.19) – g. 21:30 – „BOSKA FLORENCE”
Sobota (03.08.19) – g. 21:15 – „KOBIETA W CZERNI”
Sobota (10.08.19) – g. 21:15 – „LA LA LAND”
Sobota (17.08.19) – g. 21:15 – „DALIDA”

Informacje o filmach znaleźć można w zakładkach poniżej.

„BOHEMIAN RHAPSODY” – Sobota 13.07.2019 – godzina 21:30.
Amfiteatr Miejski w Brzegu, wstęp wolny
Ograniczenie wiekowe: 16+


O FILMIE:

Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym (Rami Malek – serial TV ”Mr. Robot”), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu narzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

Reżyseria: Bryan SINGER 
Scenariusz: 
Anthony McCarten
Występują: Rami MALEK, Lucy BOYNTON, Gwilym Lee, Ben HARDY, Joseph MAZZELLO, Aidan GILLEN, Allen LEECH, Tom HOLLANDER i inni.
(źródło: filmweb.pl)

„KRÓL ROZRYWKI”
Sobota 20.07.2019 – godzina 21:30
Amfiteatr Miejski w Brzegu, wstęp wolny
Ograniczenie wiekowe: 12+


O FILMIE:

Oryginalny musical, który ukazuje narodziny amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. Inspirowany losami legendarnego P.T. Barnuma film ukazuje historię wizjonera, gotowego na wszystko, by urzeczywistnić ideę olśniewającego widowiska, który stał się sensacją na miarę światową.

Reżyseria: Michael GRACEY
Scenariusz: Jenny BICKS, Bill CONDON
Występują: Hugh JACKMAN, Michelle WILLIAMS, Zac EFRON, ZENDAYA, Rebecca FERGUSON, Austyn JOHNSON, Cameron SEELY, Keala SETTLE i inni.

(źródło: filmweb.pl)

„BOSKA FLORENCE”
Sobota 27.07.2019 – godz. 21:30
Amfiteatr Miejski, wstęp wolny
Ograniczenie wiekowe: 12+


O FILMIE: 

Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St Clair Bayfielda – brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnegie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.

Reżyseria: Stephen FREARS
Scenariusz: Nicholas MARTIN
Występują: Meryl STREEP, Hugh GRANT, Simon HELBERG, Rebecca FERGUSON, Nina Arianda i inni

(źródło: filmweb.pl)

„KOBIETA W CZERNI”
Sobota – 03.08.2019 – godz. 21:15
Amfiteatr Miejski, wstęp wolny
Ograniczenie wiekowe: 12+


O FILMIE:

Nie wiecie, po co przyszła, że wróci bądźcie pewni. To widmo ciemności, to Kobieta w czerni – mówi legenda Crythin Gifford. W pobliżu opuszczonej posiadłości, po zachodzie słońca, pojawia się kobieca postać ubrana na czarno. Zawsze, wkrótce potem w okolicy umiera dziecko. Po śmierci właścicielki Domu na Węgorzowych Moczarach do miasteczka przyjeżdża młody notariusz Artur Kipps (Daniel Radcliffe), ma uporządkować jej sprawy spadkowe. Niewiele może się jednak dowiedzieć. Okoliczni mieszkańcy boją się mówić o tym, co zdarzyło się tu przed laty. W czasie odpływu sam Kipps udaje się do przeklętego miejsca. Nie przypuszcza, że przekraczając próg posiadłości, stanie się częścią przerażającej historii Crythin Gifford.

Reżyseria: James WATKINS
Scenariusz: Jane Goldman
Występują: Daniel RADCLIFFE, Ciaran HINDS, Janet McTEER, Liz WHITE, Roger ALLAM, Tim McMULLAN i inni.

(źródło: filmweb.pl)

„LA LA LAND”
Sobota 10.08.2019 – godz. 21:15
Amfiteatr Miejski, wstęp wolny
Ograniczenie wiekowe: 15+


O FILMIE: 

Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

Reżyseria: Damien CHAZELLE
Scenariusz
: Damien CHAZELLE
Występują: Ryan GOSLING, Emma STONE, John LEGEND, Rosemarie DEWITT, Finn WITROCK, Callie HERNANDEZ, Sonoya MIZUNO, Jessica ROTHE i inni.

(źródło: filmweb.pl)

„DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ”
Sobota – 17.08.2019, godz. 21:15
Amfiteatr Miejski, wstęp wolny
Ograniczenie wiekowe: 12+


O FILMIE:

Artystka wszechstronna, Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości – zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

Reżyseria: Lisa AZUELOS
Scenariusz: Lisa AZUELOS
Występują: Sveva ALVITI, Riccardio SCAMARCIO, Jean-Paul ROUVE, Nicolas DUVAUCHELLE, Alessandro BORGHI, Valentina CARLI i inni.

(źródło: filmweb.pl)